Главни насоки на BUBARSTVO

Главни насоки на Bubarstvo

Главни насоки на Bubarstvo

Blog Article

Изпрати материал Използваме бисквитки, за да ви предоставим възможно най-доброто разглеждане на нашия уеб сайт. Ако продължите да използвате сайта без да променяте настройките за бисквитки, ще предположим, че сте съгластни с условията.

България поиска активиране на средства от земеделския резерв на Евросъюза заради сушата и пожарите Групата за Стратегически диалог з...

От Добруджанския земеделски институт представят иновативна технология за производство на посевен материал

Комитетът по наблюдение одобри второ изменение на Стратегическия план

Борис Джонсън назова три стъпки за победата на Украйна

Бубарството преди години е било добре развит отрасъл у нас. Практикувало се е в отдалечени райони на страната, където поминъкът е ограничен. Така хората по селата имали източник на доходи, съответно и стимул да останат по родните места, разказа за „Агрозона“ Светослава Диева от копринена ферма “Буболинка”.

Светослава Диева от копринена ферма “Буболинка” Към момента дамата единствено влага средства в бубарството. Инвестирала и собствени средства от други препитания. Не може да се издържа от него, тъй като по думите й, в момента у нас няма кой да изкупува копринените пашкули. Затова и тя експириментира. Целта й е да затвори цикъла и да започне сама да произвежда нежната тъкан.

Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на БЛИЦ, посочване на източника и добавяне на линк към . Използването на графични Бубарство и видео материали, публикувани в БЛИЦ, е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.

Същността на бубарското производство представлява сама по себе си едно биологично фермерство;

То се извършва на осмия до десетия ден от масовото покачване на бубите на храстите, когато какавидата е твърда и шоколадово кафява. Преди обирането на пашкулите от храстите се отделят умрелите буби и черен шкарт (негодно качество).

След сортиране суровите пашкули се поставят в твърд амбалаж (щайги) и се транспортират до пункта за изкупуване.

Седмични новини за енергетика: Заработи най-голямата батерия в България; НЕК опитва да съживи ПАВЕЦ „Чаира“

Във връзка със затваряне на цикъла при производството на пашкули и сурова коприна в станцията функционират и цехове за първична преработка на пашкулите, свилоточене, пресукване, избелване и боядисване на коприната и производство на готови изделия както от чиста коприна, така и в съчетание с други естествени влакна (памук, лен, вълна).

). Всички те допринасят съществено за обогатяване на генетичната плазма при селекцията на високопродуктивни сортове черница и породи, линии и хибриди копринени буби.

Report this page